Wyroby

Projektujemy i produkujemy we własnym zakresie najwyższej jakości oprzyrządowanie odlewnicze. Odlewnia posiada możliwość dostarczania odlewów  w stanie surowym lub poddanych lakierowaniu i obróbce skrawaniem. Roczna zdolność produkcyjna wynosi
10 000 ton. Odlewnia Żeliwa FMC Mikoda produkuje wysokojakościowe odlewy do produkcji tarcz i bębnów hamulcowych  przez  firmę ATM Mikoda w Częstochowie  -  tworząc całkowicie polski produkt. Hala produkcyjna i magazyny Odlewni FMC Mikoda zajmują około 10 000 m² na łącznym terenie Odlewni 25 000m². Wykwalifikowana kadra Odlewni FMC Mikoda gwarantuje najwyższą jakość produktu, zgodnego z potrzebami klienta. Jakość produkowanych odlewów jest dla nas najważniejsza, dlatego też kontrola jakościowa odbywa się na każdym etapie produkcji. Klienci mogą liczyć na naszą fachową pomoc i szybką reakcję w przygotowaniu oferty i gotowego produktu.

Wykonujemy odlewy do 20 kg o wymiarach płyty modelowej 470 x 600 [mm] z żeliwa szarego EN-GJL-150, EN-GJL-200, EN-GJL-250, EN-GJL-300, EN-GJL-350,  z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15, EN-GJS-450-10, EN-GJS-500-7, EN-GJS-600-3, EN-GJS-700-2, z żeliwa sferoidalnego z podwyższoną udarnością w niskich temperaturach EN-GJS-400-18-LT i z żeliwa stopowego.

 • Budownictwo

  - budownictwo (odlewy kanalizacyjne, kratki do odwodnień, korpusy zaworów)

 • Motoryzacja

  - przemysł motoryzacyjny (tarcze i bębny hamulcowe, tarcze sprzęgłowe, koła pasowe, masy, piasty, pierścienie, elementy antywibracyjne)

 • Rolnictwo

  - rolnictwo (koła pasowe, poidła dla zwierząt, tarcze sprzęgłowe)

 • Energetyka i ciepłownictwo

  - branża  piece - kominki (ruszty do palenisk mechanicznych, płyty żarowe, elementy kominków, czopuchy, ramki, retorty)

 • Przemysł maszynowy

  - przemysł maszynowy (rolki, korpusy przekładni, piasty, elementy silników elektrycznych, elementy pomp, pokrywy)

 • Transport

 • Gospodarstwo domowe i AGD

  Odlewnia Mikoda jest właścicielem dawnej Odlewni i Huty Blachownia. Stąd znana od lat marka wyrobu cynowanych maszynek do mięsa z Blachowni jest nadal produkowana.

 • Inne wg. zamówień

  - branża sportowa (obciążniki do sztang, hantle)

  - żeliwne elementy dekoracyjne (kominki, piece, bramy, skrzynie)